Здолбунівський відділ освіти пропагує вивчення російської мови в районі

0 327
Здолбунівський відділ освіти пропагує вивчення російської мови в районі

У нашому Здолбунівському районі сьогодні відбулась учнівська олімпіада з російської мови. Під час позачергової сесії районної ради депутат Ольга Марчук запитала начальника відділу освіти Ігоря Антонюка про доцільність проведення олімпіад з цього предмета, як і в принципі вивчення мови окупанта і агресора в час війни. Треба було бачити в цей час обличчя голови адміністрації Сергія Кондрачука! Було очевидно, що для нього факт проведення олімпіади з російської мови став цілковитим відкриттям, і то неприємним.

Сам же ж начальник відділу спершу впевнено заявив, що олімпіади проводяться згідно планів роботи відділу освіти, та й взагалі російську мову діти вивчають за заявами батьків. Типова відповідь чиновника, на яку відразу відреагував депутат районної ради Юрій Шадий. Він нагадав, що саме з ініціативи українофоба Дмитра Табачника було введене обов’язкове вивчення другої іноземної мови, яке апріорі передбачало, що цією другою й буде російська. Бо немає в наших звичайних школах учителів німецької-французької-іспанської, не кажучи вже про популярні в світі японську, китайську чи арабську. А от «Марьіванна», яка закінчила російську філологію ще в радянські часи, коли це було модно і престижно, є практично в кожному колективі. І їй же ж треба десь працювати. А батьки… Хтось жаліє вчителя, комусь байдуже, а хтось і не знає, що в сейфі директора лежить «його» заява на згоду вивчення дитиною російської мови. Тому депутат Шадий і нагадав, як ще задовго до війни в Здовбиці боровся проти викладання російської «за згодою батьків».

Підтримав його і Сергій Кондрачук, який завершив свою коротку промову, пильно дивлячись на начальника відділу освіти: «І щоб це була остання олімпіада з російської мови в районів». Хоча тут же спробував зняти відповідальність зі свого підлеглого: мовляв, школи самоврядні за новим законом про освіту, директори все це вирішують самі, а відділ освіти тут ні до чого…

Але ж відділ освіти і наказ видає, і олімпіаду проводить. Не директори проводять предметні олімпіади.

Водночас, якщо школи вже аж такі самостійні, то чого тоді відділ освіти намагається керувати зекономленими грошима, надсилаючи директорам листи з «пропозиціями» щодо обмеження підсумкових річних премій? У кожної школи свій бюджет, і ніхто не вправі втручатися у використання шкільних грошей! Це грубе порушення законодавства! І водночас нікого це не зупинило, лист відділу освіти викликав бурю емоцій у шкільних колективах.

На рівному місці, з нічого було спровоковане певне протистояння. Навіщо це було пану Антонюку? Однією з версій, обговорюваних вчителями, є те, що вказівку про обмеження премій і спробу використати залишок коштів на районному рівні керівник відділу освіти отримав від голови адміністрації.

У будь-якому випадку редакція сайту щиро поділяє позицію Ігоря Антонюка, згідно з якою не варто всі гроші використовувати на фонд зарплати, є ж іще й господарка. Але це все одно прерогатива адміністрації шкіл, а аж ніяк не відділу освіти. Зрештою, школи економили, скорочуючи зайві посади, оптимізували видатки на енергоносії.

Так, в умовах, коли медикам не вистачає зарплати до кінця року, можна дратуватись, бо вчителі «жирують» з преміями. Але невже ми справді хочемо, щоб усі в країні були злиднями? Ні, порадіти за те, що люди по-людськи відсвяткують, не виходить. Хочеться забрати й поділити…

Що ж, раз уже про повноваження, щоб надалі не виникало проблем ні з відповідальністю за олімпіади, ні з тим, хто які гроші ділить. Може, раз уже в нас новий закон про освіту, зібрати директорів, працівників відділу освіти, голів адміністрації і ради, запросити фахівців з Рівного, і розібратися, хто чим керує і що робить? А заодно реорганізувати відділ освіти в сервісний центр, де був би і фахівець з тендерів, і інженер, і ще якісь необхідні школам спеціалісти. Щоб ніхто не відчував себе зайвим, і щоб від співпраці різних служб справді була користь освіті.

Коментарі
Завантажується...