Здолбунівські депутати та підприємці вимагають у керівництва країни переглянути економічну політику

0 223

Щойно на сесії Здолбунівської районної ради, за ініціативи підприємців Здолбунівщини, було ухвалено звернення до Президента України, Народних депутатів та депутатів Рівненської обласної ради. Здолбунівська районна рада пропонує колегам з інших рад підтримати дане звернення, щоб достукатися до можновладців, які своїми діями нищать український бізнес. Подаємо текст звернення в оригіналі:

У зв’язку із вступом у дію в 2017 році Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII українське мале та середнє підприємництво опинилося в дуже непростій ситуації. Кілька дуже суттєвих змін у діяльності підприємців були прийняті напередодні нового року, без обговорення експертним середовищем і самими підприємцями.

Результат не забарився – масове закриття діяльності, а отже й звільнення найманих працівників і пошук нових можливостей самими підприємцями, причому здебільшого за межами України.

Ніхто не може заперечувати необхідність підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, та й рівня оплати праці взагалі. Проте це не може відбуватися невластивим вільній конкурентній економіці способом. В умовах триваючої стагнації нічим не забезпечена зарплата призводить лише до інфляції і подальшого падіння рівня життя. Ми вже отримували зарплату тисячами купонів, проте заможними не були. Уряд має не лякати підприємців неадекватними прибуткам штрафними санкціями, а створити умови для розвитку бізнесу і стимулювати економічними методами офіційну зайнятість.

Поки що ми бачимо лише метод батога, коли підприємцям обіцяють перевірки і жорсткі покарання. Але ж усе це стосується лише тих, хто офіційно працює і сплачує податки. Водночас численні нелегали в різних галузях як не реєстрували свою діяльність, так і далі цього не робитимуть. Тому, на нашу думку, в частині офіційного оформлення працівників єдино дієвим був би метод пряника, коли і підприємцю, і працівнику буде вигідною реєстрація і сплата податків. Одним з таких напрямків могло б бути запровадження страхової медицини лише для працевлаштованих громадян.

Переконані, що уряд має переглянути розмір штрафних санкцій за наявність незареєстрованих працівників. Та й сама система штрафів і покарань є глибоко корупційною, бо дозволяє перевіряючим структурам використовувати свої права і повноваження по-різному до різних суб’єктів господарювання.

Не можна допустити й поновлення ганебної практики «планів зі збору штрафів». Цей пережиток минулого може знову стати реальністю, якщо уряд надумає за рахунок підприємців латати діри в бюджеті.

При такому ставленні парламенту, уряду і Президента до підприємництва нас чекає не лише зростання тіньової економіки, а й катастрофічна за своїми наслідками трудова еміграція, яка вже набуває ознак депопуляції.

Жодної реальної допомоги від держави малий бізнес не має. Адже ні разова виплата на відкриття підприємницької діяльності, ні короткотермінові кредити з неадекватно високими відсотками не можуть зрівнятися з тими умовами, які пропонують нашим громадянам не лише Польща чи Чехія, а й зовсім не «євросоюзівська» Білорусь. Тому все частіше українці реєструють свої підприємницькі структури в сусідніх країнах, їм і сплачуючи податки.

Якщо пригадати недавню українську історію, то в дуже складний період дев’яностих років минулого століття саме малий і середній бізнес витягував країну з економічної прірви. Зараз ми маємо ситуацію, при якій уряд системно підвищує заробітну плату працівників бюджетної сфери, водночас підприємництво і робота «на себе» стають все більше невигідними.

Вважаємо, що останніми новаціями уряд закріплює панування в Україні олігархічного бізнесу, який за своєю природою не здатний до руху вперед. Водночас нищиться найбільш прогресивний прошарок громадян, що могли б стати локомотивом прогресу, а натомість вони буквально виштовхуються з країни.

Орієнтація на покарання, а не на мотивацію і стимули, є позавчорашнім днем світової економіки, і призведе лише до продовження падіння рівня життя в Україні. Вимагаємо від Верховної Ради, Кабінету Міністрів і Президента переглянути економічну політику як таку, що загрожує самому існуванню держави.

Водночас заявляємо про необхідність створення громадських інституцій, покликаних захистити підприємців від свавілля уряду. Закликаємо підприємців усієї України боротися за своє майбутнє в своїй країні!

Переконані, що місцева влада в особі рад різних рівнів повинна підтримати нас і негайно організувати діалог підприємців з народними депутатами України для напрацювання необхідних країні і людям змін у економічній політиці. Основою таких змін має бути стимулювання і мотивація, а не страх покарання і перевірок.

Повага до приватної ініціативи допомогла стати процвітаючими багатьом країнам світу. Переконані, що разом ми досягнемо і процвітання України!

Коментарі
Завантажується...