Живемо по-новому:вчителям – злидні, районній владі – всі можливі надбавки

0 304
Живемо по-новому:вчителям - злидні, районній владі - всі можливі надбавки
Живемо по-новому:вчителям – злидні, районній владі – всі можливі надбавки

Тиждень минув від бурхливої сесії Здолбунівської районної ради, під час якої вчителі вимагали вирішити питання з виплатою їм заробітної плати в повному обсязі. В понеділок відбулась обіцяна нарада , яку провів голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Кондрачук. Директори шкіл, представники колективів, фінансисти і бухгалтери чотири години обговорювали ситуацію, з якої районна влада обіцяла знайти вихід.

Результатом стало цілковите збереження стартових позицій – грошей на оплату праці вчителів відповідно до законодавства немає; директори шкіл і надалі будуть заручниками не ними прийнятих рішень – що б вони не робили, все одно порушать закон; вибухонебезпечна ситуація зберігається й надалі.

Все, що було обіцяно – це дати директорам роз’яснення, підписані фінуправлінням і бухгалтерією. Також мова йшла про оптимізацію освітянської мережі, тобто закриття шкіл з невеликою кількістю учнів, які «з’їдають» справді непомірні кошти. Неофіційно претендентами на закриття називають  Старомощаницьку і Маломощаницьку школи.  Звісно, при нормальних дорогах і наявності шкільних автобусів (а також пального і коштів на ремонт) це могло б бути правильним. Проте ситуація зовсім інша, і закриття шкіл поставить ці села за межі можливого продовження існування. Також йдеться про припинення харчування учнів та так званого «оздоровлення» в пришкільних таборах. Обидві ці тези правильні – харчування дітей не повинно бути функцією школи, а щодо «оздоровлення», то цей пережиток ще радянської освіти щорічно забирає немалі кошти, ефективність використання яких дорівнює нулю.

Також від представників влади можна почути, що в місті Здолбунові одна школа зайва. Поки що це звучить на неформальному рівні, проте хто знає, як буде далі? Тому не в міру активним «оптимізаторам» хочеться нагадати, що і шоста, і четверта, і третя школи працюють у дві зміни – а це неприпустимо в нормальній освітній системі. За таких умов вести мову про зайву міську школу – злочин перед дітьми.

Проте всі пропозиції – правильні і не дуже – стосуються майбутнього. Наразі ж учителі не досягли жодного результату і пишуть заяви про відпустки за власний рахунок.  Кожен з них втрачає за місяць близько п’ятисот гривень, геть не зайвих при шаленому зростанні цін на все. Директори і далі залишаються під дамокловим мечем прокурорського реагування, а влада…

А влада тим часом встановлює надбавки собі коханій.

Адже на останній сесії, коли вчителі добивались свого – заробленого! ,- було прийнято рішення «Про встановлення рангу та оплату праці заступника голови районної ради Жовтанюка І.Б.». Надбавка за ранг, надбавка за вислугу років – це логічно і заперечень не викликає. А от п’ятдесятивідсоткова надбавка «за високі досягнення у праці» просто неморальна. Людина щойно прийшла на посаду – звідки в нього ті високі досягнення? Та й, відмовляючи вчителям у праві на двадцять відсотків надбавки, влада не гребує п’ятдесятьма для себе! А ще Ігорю Богдановичу передбачено дві матеріальні допомоги – на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань. Знову ж підкреслюємо, що жодних претензій редакція нашого сайту до роботи Жовтанюка на цій посаді не має – бо роботи ще не було! Але якщо для вчителів «країна у війні» і «мусимо затягнути паски», то чому затягнуті паски оминають представників районної ради? Як біда – то біда для всіх! Обрати «крайніми» вчителів ганебно і неправильно!

На жаль, освітянська фінансова катастрофа триває. Рішення не знайдено. Живемо по-новому…

 

Коментарі
Завантажується...