Футбольна команда депутата Рівненської облради стала чемпіоном Здолбунівщини

0 245
Футбольна команда депутата Рівненської облради стала чемпіоном Здолбунівщини
Футбольна команда депутата Рівненської облради стала чемпіоном Здолбунівщини

Для багатьох сучасних людей футбол сьогодні став стилем життя. Це гра, в яку грають 22 людини, а дивляться мільйони. Нинішній футбол є нащадком гри у м’яч в Британії. За встановленими правилами футбол здобув популярність в кінці ХІХ-го – на початку ХХ-го століть. Завдяки британським морякам гра потрапила в численні портові міста світу, а звідти поширилася на територію країн Європи, Латинської Америки, Африки, Азії. В Україну футбол прийшов у 1880-90-х роках через службовців англійських підприємств в Одесі, а також чужинців, які працювали на заводах Донбасу і Києва, та через посередництво спортивних товариств. У зв’язку з постійно зростаючим інтересом людей різного віку й різних національностей до цієї захоплюючої гри ООН ухвалила рішення про появу свята – Всесвітній день футболу. Шанувальники найпопулярнішої гри у світі відзначають цю подію 10 грудня. Україна має свій день футболу – 29 квітня. У 1992 році Національна збірна України з футболу провела свій перший матч проти збірної Угорщини.

День 2 листопада 2013 року увійде в історію нашого селища як День Мізоцького футболу. Це свято ознаменовано здобуттям футбольною командою «Мізочпродукт» титулу «Чемпіон Здолбунівського району 2013 року».

За всю історію існування футболу в селищі до цього року мізоцька команда не була чемпіоном жодного разу. Як пригадують ветерани футболу та вболівальники, початком розвитку футболу в Мізочі є введення в експлуатацію селищного стадіону в 1956 році. Тоді Мізоч був районним центром, і стадіон будувався за ініціативи І Секретаря райкому Печеного – фронтовика і великого любителя футболу. Тоді ж була створена перша футбольна команда, яка вже через три роки, у 1959-му, грала у Республіканському фіналі Кубку товариства «Колос». Гра проходила у Києві. Суперником мізочан була команда з м. Берегове Закарпатської області, в якій тоді грали Мунтян, Пуртуян, Сабо – майбутні зірки футболу. У тій грі мізочани, на жаль, отримали поразку з рахунком 5/0. На початку 60-х років у селищі була футбольна команда «Піщевік» Мізоцького «Харчопрому», яка у 1962 році зайняла 6-те місце у Республіканських змаганнях серед харчових комбінатів України. У ті роки такого поняття як «Чемпіонат області» чи «Чемпіонат району» не існувало. Змагання відбувалися між заводами, підприємствами, товариствами. У кінці 60-х років в Мізочі було створено команду «Цукровик», яка виступала у змаганнях товариства «Колос». У 1971 році ця команда здобула свою першу нагороду – Кубок серед цукрових заводів. Змагання відбувалися у с. Шпанів. Потім була знаменна перемога мізочан над командою «Колгоспник» (у майбутньому – «Авангард») з м. Рівне. Гра проходила у Мізочі і закінчилася з рахунком 2/1. У 70-х роках, граючи у першостях області, мізочани перемог не здобували, були тільки призерами. Перший Кубок Здолбунівського району команда Мізоча здобула у 1985 році. Фінал проходив у Мізочі. Мізочани перемогли «Цементник» з м. Здолбунів з рахунком 2/1. М’ячі забили Петро Терещук і Леонід Хурс. З 1986 по 1990 роки команда «Цукровик» брала участь у ІІ обласній лізі, де 1987 року здобула ІІІ місце. На початку 90-х років команда виступала тільки на районних змаганнях. У 1997 році Андрій Царук спробував відродити «Цукровик», але вже після першого сезону вона розпалася. У 1998 році з футбольною командою почав працювати Петро Климчик. Протягом 10-ти років команда мала непогані результати, але до призера не дотягувала. Новим поштовхом для популяризації футболу у Мізочі стала команда «Вікторія». Вона складалася з футболістів зі всього району, мізочан серед яких було кілька чоловік. Але вболівальники знову пішли на стадіон, почали займатись футболом школярі. З’явився і результат – мізоцька команда стала срібним призером Кубку району. У 2012 році команда стала називатись ФК «Мізочпродукт». Її президентом став Олександр Андріюк. З-за його підтримки команда почала грати більш професійно. І результатом цього став здобутий титул «Чемпіон Здолбунівського району 2013 року».

2 листопада у селищному будинку культури відбулося Свято футболу. Вся футбольна команда у складі 22-х гравців приймала вітання від районної адміністрації, футбольної федерації району, вболівальників. Вручити нагороди Чемпіонам до Мізоча прибули начальник відділу у справах молоді та спорту Здолбунівської РДА Михайло Гарбовський, голова футбольної федерації Здолбунівського району Сергій Мелян, секретар футбольної федерації Здолбунівського району Олег Гудима. В урочистій обстановці футболістам були вручені золоті медалі, окремі гравці отримали символічні статуетки та грамоти за особливі заслуги у футболі. Золоту медаль також було вручено селищному голові Богдану Похилюку. Під шквал аплодисментів було запрошено на сцену для нагородження Президента команди Олександра Андріюка. Важко переоцінити заслугу цієї людини у здобутті футбольною командою такої омріяної перемоги. Кульмінацією нагороджень стало вручення Кубка Чемпіона. Щастю футболістів та їх вболівальників не було меж. На сцені та в залі вирували справжні футбольні пристрасті. Вітальні та вдячні слова на адресу Чемпіонів прозвучали від селищного голови Богдана Похилюка, представника вболівальників Миколи Овдіюка, а також тренера команди Петра Климчика, який з нагоди зробив цікавий екскурс в історію розвитку Мізоцького футболу. Доповненням до нагород та вітань стала подарована гравцям Президентом ФК Олександром Андріюком футбольна екіпіровка, до складу якої входять: парадний костюм, тренувальний костюм, куртка балонова, куртка утеплена, футбольна форма, шапка і сумка. А учасники художньої самодіяльності Мізоча подарували Чемпіонам концертну програму.

Свято футболу пройшло «на ура!». Чемпіонів на чолі з їх тренером Петром Климчиком та Президентом Олександром Андріюком мізочани ушановували так, як вони того заслуговують. А надалі будемо жити з твердим бажанням, що здобутий одного разу Чемпіонський Кубок вже ніколи не залишить нашої мізоцької землі. Бо ми того варті!

Леся Черниш, Петро Климчик, фото Руслана Максименка для mizoch.16mb.com

Коментарі
Завантажується...