На Рівненщині восени може з’явитись професійний футбольний клуб?

0 306
На Рівненщині восени може з'явитись професійний футбольний клуб?
На Рівненщині восени може з’явитись професійний футбольний клуб?

Рівненська область є однією з небагатьох в Україні, яка немає свого представника в професійних футбольних лігах. Рівненський “Верес”, що в 90-і роки представляв область у вищому ешалоні України зник із футбольної карти у 2011 році. Тоді грошей не вистачило навіть для того, щоб утримати клуб у другій лізі… З того часу неодноразово піднімалось питання про відновлення колективу, ходили чутки щодо потенційної фінансової підтримки олігархами різних рівнів, проте розмови залишились розмовами, а футболу область так і не дочекалась.

Проте нещодавно з’явився хоч і мінімальний, але промінчик надії на появу у Рівненському регіоні професійного клубу, що буде заявлений до другої Української ліги. Принаймні сподівання на це вселило інтерв’ю голови Рівненської обласної організації футболу Михайла Кривка для “Рівненської правди” (автор Юрій Рачковський), у якому він привідкрив завісу над питанням створення команди майстрів: “Ми вже на осінь можемо її створити. Є доручення тренеру Миколі Андрійовичу Філіну, який у нас очолює комітет дитячого футболу, працює в обласній державній установі – Костопільському обласному ліцеї інтернаті спортивного профілю, має ліцензію тренера. Йому було поставлено завдання відібрати футболістів для команди майстрів. Він цих людей відібрав, знає їх особисто, адже переважна більшість із них пройшли через КОЛІСП. Таких футболістів, які зараз грають в різних командах, ми відібрали 60 чоловік. Для них улітку плануємо провести тренувальний збір і, розбивши на команди, проведемо змагання. А вже після цього відберемо необхідних нам 25 чоловік. Плануємо відкрити відділення футболу в школі вищої спортивної майстерності і тоді туди зарахувати цих 25 чоловік. Вони там отримуватимуть відповідне фінансування і будуть тренуватися. Ми готові запропонувати цих хлопців, як команду для другої ліги чемпіонату України. Правда поки що не вирішено питання під якими кольорами вони гратимуть.

Федерація футболу України готує нове положення для команд другої ліги, а ми якраз і будемо починати з другої ліги. У мене є домовленість з головою федерації футболу України, що я приїжджаю і ми узгоджуємо всі позиції, щоб не просто так приїхати, а бути підготовленим.”

Як бачимо із цього фрагменту інтерв’ю, надія на створення професійного клубу на Рівненщині є, проте надто багато залишається запитань. Зокрема відкритим є болюче питання фінансування цієї “команди майстрів”, адже про нього голова РОФФ Михайло Кривко не сказав ні слова. Звісно, перший рік-два, при бажанні обласної влади, можна втримати колектив на плаву у друзій лізі, але без серйозних приватних інвестицій перспективи розвитку у такої команди не буде, а з часом “державна команда” може повторити долю “Вересу”. Окрім цього, залишається і питання конкурентоспроможності клубу, основу якого становитимуть місцеві вихованці, що мають досвід виступів лише в “аматорських” колективах чемпіонату області. Для виступів навіть у друзій лізі чемпіонату України необхідно хоча б кілька досвідчених футболістів, що мають досвід виступів у професійних клубах. А з бюджетним фінансування на такі контракти навряд чи будуть виділені кошти…

Окремою темою розмови, що була згадана в інтерв’ю з Михайлом Кривком, стала проблема стадіону у Рівному. На запитання про те, де базуватиметься та гратиме клуб голова РОФФ відповів: “Я задаю питання команді бути? Але де вона буде грати? На стадіоні «Авангард»? На це ФФУ дозволу не дасть. Ви погоджуєтесь, що не дасть дозволу? І що ж далі? Десь треба грати? Є варіант, по швидкому привести до ладу стадіон «Хімік», просити власників зробити там роздягальні, душові. Просити у них в оренду цей стадіон і грати поки що там, а тим часом доводити до ладу стадіон «Авангард». Свої умови також пропонують сарненчани. Вони кажуть, давайте почнемо грати у другій лізі на базі Сарн. Можливо ми пристанемо і до цього варіанту. Правда на рівні області в цілому з керівництвом ми його ще не обговорювали. Тому щоб прийняти рішення і сказати, щось треба сарненчанам допомогти. Відрядимо комісію, вона скаже – можна чи не можна приймати матчі другої ліги на тому стадіоні. Є ще стадіони – у Млинові, у Березно. Треба просто їх оглянути. Тобто ми можемо проводити домашні матчі там де це буде дозволено. А якщо дозволять нам грати на стадіоні «Авангард», то з осені будемо грати поки що тут. Почнеться ремонт, перемістимось в інше місце. Проте про створення команди я вам дам точну відповідь у першій декаді квітня, коли я побуваю в ФФУ і все там достеменно дізнаюсь.”

За матеріалами roff.com.ua

Коментарі
Завантажується...