У Здолбунові може з’явитись сучасний стадіон і професійний футбольний клуб

0 448
Піонери Здолбунівського футболу. Команда 1930-х років
Піонери Здолбунівського футболу. Команда 1930-х років

Перший футбольний клуб виник у Здолбунові ще в 1930-х роках. З тих часів збереглось лише одне фото і немає жодних даних ні по назві, ні по лізі в якій виступав колектив. Пізніше, з приходом війни, футбольна історія міста обірвалась, і лише пізніше, завдяки розвитку залізниці та промисловості відродився і футбол у районному центрі. Команда отримала назву “Локомотив”, як і однойменний стадіон з трибунами на 600-800 чоловік. В часи Незалежності футбол у Здолбунові не зник, а швидше набрав нового імпулсу, здолбунівська команда з різними назвами (“Волинь-цемент”, “Локомотив”, а тепер “Автоленд”) здобувала як перші місця чемпіонату області так і мала повністю провальні сезони фінішуваши з одним очком. Два роки тому Здолбунів в вищій лізі області представляло відразу два клуби: “Волинь-цемент” та “Волинь” (таким навіть обласний центр не міг похвалитись). Цього ж року, через непорозуміння між командами, остання з чемпіонату знялась, а “Волинь-цемент” перетворився на “Автоленд”.

Сучасний ФК "Автоленд". Фото з офіційної групи команди у соціальній мережі "вконтакті"
Сучасний ФК “Автоленд”. Фото з офіційної групи команди у соціальній мережі “вконтакті”

Проте повернемось до стадіону, родзинкою якого стала відсутність таких популярних в СРСР бігових доріжок та наявність душових кабінок й технічних приміщень. На ті часи, та й досі, лише кілька стадіонів на Рівненщині можуть таким похвалитись. Ще одним плюсом й водночас мінусом стадіону у Здолбунові стало його розташування — в центрі міста. Стадіон, який оточений з чотирьох сторін дорогами, школою та центральним парком не має можливості для значного розширення, проте є надзвичайно доступним для всіх мешканців Здолбунова. У 80-х роках було прийнято рішення по будівництву нового спортивного комплексу “Колос” (на той час він мав стати найсучаснішим в області), і до розпаду СРСР вже було побудовано три міні-футбольних поля, велике поле з дренажною системою та трибунами з однієї сторони, тенісні корти і навіть завершено крите приміщення де за однією версією повинен був розташуватись відкритий басейн, а за іншою, ще одне міні-футбольне поле зі штучним покриттям. Як би там не було, але об’єкт з готовністю у 60-70% було закинуто і наприкінці 2000-х розібрано по цеглині… Наразі на місці колишнього будівництва не залишилось нічого крім футбольних полів, на яких два роки виступав СК “Волинь”, про який ми згадували раніше.

Сергій Лащенков
Сергій Лащенков

Щодо гравців які “понюхали пороху” у вищих лігах чемпіонату України, У Здолбунові теж є чим пишатись: минулого року за “Волинь-цемент” виступав Олександр Довгалець, якому в цьому році виповниться 51 рік, і який в свій час грав за Тернопільську “Ниву” (у часи її розквіту) та багато інших команд “вишки”. Між іншим цілком можливо, що Довгалець є одним із “найстаріших” гравців в аматорському футболі, адже мало хто в свої 50 здатен бути капітаном та бігати 90 хвилин. За СК “Волинь” в минулому році виступав Сергій Лащенков, відомий і нині екс-гравець збірної Молдови, харківського “Металісту”, маріупольського “Іллічівція” та львівських “Карпат”, який отримав заборону на участь у професійному футболі у зв’язку з скандалом щодо матчу “Карпати” – “Металіст”, попри те, що суд Лозанни досі не виніс рішення по тому матчі матчу. Проте найбільш відомим футболістом, пов’язаним зі Здолбуновом є один із найкращих воротарів нашої держави — голкіпер полтавської “Ворскли” Сергій Долганський, який розпочинав кар’єру саме у Здолбунові.

Цього року у футбол Здолбунова прийшов новий інвестор, плани якого на початку сезону були більш ніж гучними, як для аматорського чемпіонату: було організовано конкурс емблем та гімну клубу, було анонсовано придбання нової форми, реорганізацію команди, організацію продажу атрибутики клубу і так далі. Нажаль, попри наявність кількох варіантів дуже непоганих емблем керівництво залишило назву спонсору і його логотип, як футбольні ідентифікатори клубу. Більшість обіцянок (брендових першочергово) залишились лише обіцянками, а результати ФК “Автоленд”, правонаступника “Волинь-цементу”, є не надто оптимістичними – після 6 зіграних матчів команда закріпилась середняком чемпіонату Рівненської області. Хоча необхідно не забувати, що клуб фактично створений з нуля і важко за пів року стати грандом рівненського футболу.

Панорама стадіону "Локомотив", де зараз виступає ФК "Автоленд"
Панорама стадіону “Локомотив”, де зараз виступає ФК “Автоленд”

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з адміністратором клубу Панасюком Олегом Олексійовичом, який розказав про перспективи розвитку футболу у Здолбунові, про плани по реконструкції головної арени міста та про реальність переходу у професійні ліги:

– Яка ціль на сезон у ФК “Автоленд”? Чи є конкретно поставлене завдання, чи перший рік для колективу є своєрідним періодом акліматизації, коли головне не результат а побудова “кістяка” команди?

В сезоні 2013 року для головної команди клубу не стоять завдання перемогти в чемпіонаті за будь яку ціну. Головне показати цікаву, змістовну гру та повернути на трибуни вболівальників. Якщо ж при цьому ще й будуть перемоги – це ж здорово.

-Чи планується покращення клубної інфраструктури і першочергово стадіону? Чи є в планах заміна лавок на пластикові сидіння? І якщо так то коли цього чекати глядачам?

Ось так міг би виглядати міський стадіон
Ось так міг би виглядати міський стадіон

Стадіон «Локомотив» м. Здолбунів є власністю територіальної громади м. Здолбунів. Згідно договору оренди від 01 листопада 2005 року стадіон безкоштовно орендує терміном на 5 років громадська організація «Футбольний клуб «Локомотив» (керівник Довгалець О. Л.). На підставі ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» дія договору автоматично продовжилася до 01 листопада 2015 року. Так що пластикових сидінь та якісного газону доведеться трохи почекати.

Найпершим завданням новоствореного клубу було будівництво приміщення футбольної академії з комплексом сучасних спортивних майданчиків з штучним покриттям.

Ось так міг би виглядати міський стадіон
Ось так міг би виглядати міський стадіон

На жаль, поки що в Здолбунові не знайшлося земельної ділянки для такого будівництва. Надалі керівництво клубу прийняло рішення рухатися в іншому напрямку. ФГ «П’ятигірське» придбало для потреб клубу адміністративне приміщення збанкрутілого заводу нестандартного обладнання неподалік центрального міського стадіону. Зараз над проектом його реконструкції працюють рівненські архітектори. Передбачається, що в реконструйованому приміщенні будуть розміщені гуртожиток, їдальня, тренажерний зал, навчальні класи, відновлювальний центр. Словом все що необхідно для життєдіяльності пристойного футбольного клубу. Поряд з тим питання будівництва тренувальних футбольних полів залишається також актуальним. Тому ми будемо вдячні всім: міській та районній владі, небайдужим громадянам, які допоможуть чи сприятимуть у виділенні земельної ділянки в м. Здолбунів.

-Чи думає клуб щодо питання приватизації стадіону, або ж підписання довгострокової оренди за символічну суму? (на прикладі Карпат, частково Волині та інших клубів елітного дивізіону). Також є питання щодо поля: в останньому домашньому матчі воно було надто сухим (з точки зору глядача), а нещодавно рясно “зацвіло” кульбабами. Чи буде проведена робота над станом газону?

Зараз ми вимушені платити орендарю стадіону за те що ним користуємося, хоча, звичайно, ні якість підготовки поля, ні технічний стан всього стадіону нас не влаштовує.

Клуб готовий вкладати кошти в реконструкцію та утримання стадіону. З офіційним листом ми вже звернулися в міську раду. Якщо міську владу зацікавить наша пропозиція і вона піде назустріч, можливо вболівальники зможуть насолоджуватися футболом в комфортних умовах не чекаючи 2015 року.

-Чи не розглядає керівництво та інвестори клубу участь у аматорському чемпіонаті України з наступних сезонів? І чи є хоча б гіпотетичні шанси колись побачити команду зі Здолбунова у професійних лігах (Друга ліга)? Чи думав про це інвестор “Автоленду”.

Філософія клубу перегукується з філософією президента – успіх у футболі складається з трьох складових: міцна матеріальна база (спортспоруди та стабільне фінансування), власна футбольна школа (підготовка гідної зміни дорослим футболістам), прихильність і відданість вболівальників (адже наш футбол – в першу чергу для вас). Якщо в наявності всі складові футбольного господарства, то чому б не замахнутися на аматорську лігу України чи професійну футбольну лігу?!

-Назва “Автоленд ” назавжди, чи є варіанти повернення назви “Локомотив”? І коли з’явиться і чи взагалі з’явиться сувенірна символіка клубу?

З 2010 по 2013 рік на стадіоні «Колос» вже міг би бути побудований ось такий комплекс
З 2010 по 2013 рік на стадіоні «Колос» вже міг би бути побудований ось такий комплекс

Бренд ФК «Локомотив» Здолбунів має довгу і славну історію. Для нас було б честю представляти місто залізничників під цим брендом. Однак через певні причини зараз це неможливо, і наразі ми використовуємо назву та символіку підприємства – генерального спонсора. На даному етапі це логічно і нас це влаштовує. Якщо ставити перед собою більш високі аніж першість області завдання, то така організаційно-правова форма як об’єднання громадян буде вже не достатньою для управління футбольним господарством клубу. Вищі завдання, більші витрати примушують шукати додаткові джерела фінансування, реорганізовуватися та створювати ТзОВ, ПАТ чи ВАТ. Ось тоді можна повернутися і до питання історичної назви футбольної команди міста залізничників.

На сьогодні ми дуже молода команда. Все що необхідно для життєдіяльності клубу ми створюємо з нуля. Починаючи від форми, екіпірування, м’ячів, закінчуючи інвентарем для підготовки поля. Проте, не зважаючи на професійний підхід до справи, ми поки що аматорський клуб – кожен з нас має основне місце роботи і футболом займається у вільний від роботи час. Тому ми не можемо в один момент створити все. Але такі необхідні атрибути як емблема, прапор, сувенірна продукція, власний сайт, газета, програмки, фан-клуб обов’язково будуть. В тому числі, надіємося, за підтримки та з допомогою наших вболівальників.

Довідка:

Сучасний герб ФК "Автоленд"
Сучасний герб ФК “Автоленд”

Здолбунівська районна громадська організація «Футбольний клуб «Автоленд» створена 25 листопада 2010 року. Президентом футбольного клубу є Середюк Станіслав Олександрович – генеральний директор та власник ПП «Компанія Автоленд». Відповідно основний тягар фінансування клубу несуть ПП «Компанія Автоленд», а також фермерське господарство «П’ятигірське». Тренери клубу – Пархомчук Ігор Миколайович та Морозов Володимир Юрійович (юнаки). Адміністратор – Панасюк Олег Олексійович. Під прапорами нашого клубу виступають дві команди, які грають в чемпіонаті області – основна та U-17, команда що приймає участь в чемпіонаті району, команда ветеранів (чинний чемпіон області). Також клуб співпрацює з футбольним спецкласом гуманітарної гімназії. Зараз спільно з керівництвом гімназії готується угода про співпрацю.

 

Коментарі
Завантажується...