Ільпінь

342

Паспорт населеного пункту

Засноване: 1629
Населення: 945
Телефонний код: +380 3652
Поштовий індекс: 35708
Адреса ради 35708, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, с.Богдашів, вул. Тараса Шевченка, 3 , тел. 2-26-06
Новини населеного пунктуЗагальна інформація

На Здолбунівщині майже чотири дні не буде газу

Здолбунівське відділення ПАТ “Рівнегаз” повідомляє, що з 18 вересня 2018 року з 7 години 00 хвилин буде припинено газопостачання в місті Здолбунів, селах Ільпінь, Кошатів, Богдашів, Орестів, П’ятигори, Глинськ, Загора, Здовбиця, Новомильськ, Степанівка, Копитків, Івачків, Мар’янівка, Загороща в зв’язку з ремонтними роботами. Газовики просять абонентів відключити всі газові прилади та закрити газові крани. Пуск газу […]

0 comments

В Новомильську – сказ, а Здолбунів – в загрозливій зоні

У зв’язку із випадком захворювання лисиці на сказ у с. Новомильськ, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Здолбунівській районній державній адміністрації від 20.12.2017 №16 було оголошено неблагополучним щодо захворювання на сказ село Новомильськ та введені карантинні обмеження, а також визначено наступні межі загрозливої зони, а саме м. Здолбунів, села Здовбиця, Івачків, Марянівка, Копиткове, Степанівка, Миротин, Гільча […]

0 comments

Щоб покататись на ковзанці в Рівному діти зі Здолбунівщини викрали у сусідів гусей та курей

До міліції звернулася 48-річна мешканка с. Ільпінь Здолбунівського району, яка розповіла, що невідомі з її підсобного господарства в ніч на 29 січня 2014 року, викрали трьох гусей та п’ять курок. Правоохоронці швидко встановили, що до крадіжки домашньої птиці причетні троє неповнолітніх осіб 13- та 14-річного віку. До того ж один з них є односельчанином потерпілої, […]

0 comments

На Здолбунівщині чоловік помер від переохолодження

У с. Ільпінь Здолбунівського району було знайдено покійника. Там на присадибній ділянці, що на вулиці Семиграни, помер 42-річний чоловік Юрій. Причина смерті — повне переохолодження тіла. Також в смт. Володимирець Рівненської області у власному господарстві покінчив життя самогубством через повішення тимчасово непрацюючий Віктор. Йому було 46 років. окрім цього у с. Комарівка Костопільського району у власному господарстві покінчив життя […]

0 comments

Найдавніше минуле Ільпіня можна зустріти акту 1603 року. Там засвідчено поділ майна, за яким син Василя Костянтиновича Острозького Олександр дістає 42 населені пункти, у числі котрих латинськими літерами засвідчено серед межових — Богдашова, Арестова, Кошатова (Великого і Малого) і село «Ільпін».

За даними 1608 року, «Ільпін» нараховував 25 «димів», утримував невелику дворову пасіку, мав 3 ставки, смолярню, деревообробну майстерню, глиняний кар’єр.

У 1650 року «Ільпін», як маєток Яна Завші, платив данину від 8 «димів», 2 городів, виконував двотижневі шарваркові повинності. Коли згодом село перейшло до Іллінських, воно помітно стало занепадати. За даними польського географічного словника 1882 року, «Ільпін» через тривалу воєнну розруху, морову епідемію, стихійні лиха та грабежі почав масово втрачати людність. Під кінець 1651 року тут було 20 дворів, а в 1655 року — лише 6.

За донесенням 1653 року, 25 «ильпинских вольнодумцев», уникаючи переслідувань, покинули село. Акт за 1654 рік свідчить, що «близ Ильпина» із засідки озброєні селяни напали на шляхетський каральний загін і нанесли йому великих втрат. У відплату каральники спалили 5 ільпінських дворів».

Скарга 1669 року звинувачує ільпінців у крадіжці в лісі пана Яблонського 5 стосів дров, за ушкоджену проїздами «шкілку», тобто розсадника лісових дерев.

На карті 1710 року Ільпінь фіксується як село, а поземельний план за 1769 рік іменує його в латинському записі «Ліпін». Акти 1770-1808 років називають село «Ільпін» і лише зрідка «Ільпень». Так і поземельні плани.

За даними 1895 року, Ільпін, який входив до волості Дятковичской», мав 47 дворів, 199 мешканців, деревообробні майстерні.

Польська карта 1914 року село іменує «Ільпєнь», а довідник 1947 року, як і тодішня карта, — Ільпин. У 50-тих роках утверджується діюча назва Ільпінь.

Коментарі
Завантажується...