Мізочок

345

Паспорт населеного пункту

Засноване: 1322
Населення: 254
Телефонний код: +380 3652
Поштовий індекс: 35740
Адреса ради 35740, Рівненська обл., Здолбунівський р-н, смт. Мізоч, вул. Якимчука, 12
Новини населеного пунктуЗагальна інформація

Сто тисяч стали засобом політичного саботажу на Здолбунівщині

Певно, кожен мешканець Здолбунівщини хоч раз чув про ситуацію з закриттям терапевтичного відділення №2 в Мізочі. Коротко нагадаємо про суть справи: відділення було закрито в рамках проведення медичної реформи головним лікарем Здолбунівської центральної районної лікарні Владиславом Сухляком. Цифри і розрахунки, надані ним, були цілком логічними, але після проведення певних досліджень виявилося, що вони не цілком […]

0 comments

На Здолбунівщині – смертельне ДТП

На трасі до Мізоча Здолбунівського району – ДТП із загиблою. Наразі журналісти UA: Рівне з’ясували, що загинула 48-річна жінка, її 7-річний онук та 10-річний племінник – у лікарні. За словами головлікаря ЦРЛ Владислава Сухляка, загрози їхньому життю немає. Водія Шкоди на єврономерах, 1995-го року народження, поліція забрала, він, зі слів правоохоронців, у шоковому стані. Подробиці на […]

0 comments

Водії будуть хамити здолбунівчанам і далі, бо влада не здатна їх покарати

Дива не сталося. Водій-хам не звільнений, його під тиском громадськості перевели працювати слюсарем і оголосили догану. Треба сказати, що знайшлися й захисники, які розповідають про бідних підприємців і водіїв, які ледь кінці з кінцями зводять через пільговиків, особливо учасників бойових дій. І знаєте, вони праві. Копійчана принизлива пільга, кинута владою бійцям, справді не варта цих […]

0 comments

Здолбунівського водія-хама “покарали” на 130 гривень – учасники бойових дій готові покарати його по-іншому

Ми хочемо порядку в країні? Справді хочемо? Тоді давайте будемо готовими до того, що його встановлюватимуть не аж такими демократичними методами. Бо не працюють у нас державні інституції, не вирішують проблем! Ситуація з Юлією Корнюх, яку образив маршрутник, добре відома читачам нашого сайту. Начальник управління обласної адміністрації Федір Місюра обіцяв звільнення водія-хама за три дні… […]

0 comments

Здолбунівського водія-хама пообіцяли звільнити (відео)

От і відбулася зустріч учасника бойових дій Юлії Корнюх з водієм, що її образив, і представниками перевізника. Зустріч була в кабінеті начальника управління інфраструктури і промисловості Федора Місюри, “кіборга”, якому ці проблеми добре знайомі. Точок зору на ситуацію було дві: дати водію догану і залишити працювати на тому ж рейсі. Або звільнити його, бо інакше […]

0 comments

Пасажири маршрутки на Здолбунівщині підтримали водія-хама, а не учасників бойових дій

У Здолбунові на автостанції знову зібралися учасники бойових дій. Цього разу на захист Юлії Корнюх, яка отримала порцію хамства від водія маршрутки. Молодий чоловік вийшов з автобуса, просив пробачення, але відразу ж і спровокував пасажирів, сказавши “виходьте з автобуса”. І пасажири включилися відразу, ставши на захист… правильно, водія. Бо їм до дітей, на цвинтар, до […]

0 comments

На Здолбунівщині хам за кермом “маршрутки” принизив молоду жінку-учасника бойових дій

Війна йде чотири роки. Але для частини наших земляків вона і не починалась. Вчора знову стався інцидент між водієм автобуса і двома учасниками бойових дій. Можна вибачити і зрозуміти багато що, але тут ситуація особлива. Юлі було тридцять три, коли вона пішла на Схід добровольцем. Не могла не піти – дочка мізоцьких “рухівців” Ольги і […]

0 comments

Лікарню на Здолбунівщині відновлюватиме той, хто її і закривав

[dropcap]Я[/dropcap]к повідомляє сайт селища Мізоч, Здолбунівська центральна районна лікарня оголосила про проведення тендеру на послуги з розробки проектно-кошторисної документації об’єкту:«Реконструкція будівлі терапевтичного корпусу №2 (стаціонар) на вул. Б. Хмельницького, 1 в смт. Мізоч Здолбунівського району Рівненської області». З документами, що стосуються тендеру, ви можете ознайомитися нижче, а ми лише хочемо нагадати, що саме закриття терапевтичного […]

0 comments

Історія одного заводу: “життя” та “смерть” Мізоцького комбікормового

Здолбунівський міжгосподарський комбікормовий завод селища Мізоч. ПІдприємство, яке кануло в небуття… Історична довідка від архівного відділу Здолбунівської РДА. В 1971 році в селищі Мізоч Здолбунівського району Рівненської області розпочалось будівництво Здолбунівського міжколгоспного комбікормового заводу районного значення, який будувався на дольовій частці колгоспів Здолбунівського району та Мізоцького бурякорадгоспу, для виготовлення комбікорму – суміші зернової сировини з […]

0 comments

У фіналі спартакіади Здолбунівщини “золотий дубль” у команди школи №6

21 березня у Мізочі відбувся фінал Спартакіади Району з волейболу. Вчитель ЗОШ № 6 Мирослав Радіца повідомляє, що представляти Здолбунів випала честь саме для ЗОШ №6, оскільки перемогу в своїй групі святкувала саме ця школа. Команди хлопців та дівчат міської школи по черзі вступили в боротьбу за чемпіонство та право представляти наш район на обласному […]

0 comments

Мізочок — село в Україні, у Здолбунівському районі Рівненської області. Населення становить 254 осіб.

Згадується 8 грудня 1322 р. у грамоті князя Любарта Гедиміновича.

Вперше село згадується в 1322 році, як «Мезоч Малий».

Назва «Мезоч» ймовірно пішла від прізвища засновника цього поселення Мезока – сина руського воєводи Меза, який відав розбудовою оборонних укріплень в цьому краю. На височині над теперішнім селом розміщене давнє «Городище» – місце майже прямокутної форми, площею біля гектара. Воно обнесене високим земляним валом, довкола валу тепер ростуть дерева, за переказами вал був укріплений високим частоколом, а довкола був глибокий рів, в який були спрямовані води річки Стубелки.

Існує легенда, що на цьому місці була церква, яка пішла під землю, але якщо прийти сюди раненько на Паску, та припасти вухом до землі – чути, як гудуть дзвони під землею.

До теперішнього часу на місці Городища знаходять крем’яні наконечники до стріл, ножі, глиняні черепки. Є така думка, що Городище – це свого роду фортеця, де ховалися люди від навали ворогів у давні часи.

Згодом села поступово почали відроджуватись. Селяни займалися тваринництвом та землеробством.

В книзі М. І. Теодоровича «Историко-статистическое описаніе церквей и приходов Волынской епархіи», написано: «Еще оно под именем Мезоча Малого и Великого, как имение Луцкой и Острожской епископии, упоминается в акте от 1322 года 8 декабря, – в фундационной привилегии вел. Князя Луцкаго и Владимирскаго Любарта Гедиминовича, данной Луцкой соборной церкви св. Іоанна Богослова…»

В цій же книзі написано, що в «епископию Луцкую и Острожскую» був назначений єпископ Кирил Терлецький, якому згідно із актом від 1585 року, 25 листопада були передані у володіння землі, серед яких і «село Мезоч старый и село Мезоч Новый»

Там же в книзі Теодоровича М. перераховуються землі, які належали Дерманському приходу : «Опись церковного имущества составлена в 1884 г.» – «…на части собственников: пахат. 10 десят. 2095 саж., сенок. 1 дес. 1200 саж., при дер. Мизочике…»

У 1594 році Мізоч, та прилеглі села (Дермань, Озерко, Мізочок, Клопіт, Кунин) купив у володіння князь Януш Острозький, який приєднав ці території до Острозької фундації.

В 1720 році Мізоч, Мізочок, Озерко стали власністю польських магнатів Дунін-Карвицьких. Населення йде працювати до пана на поля, в майстерні, на цукроварню в Мізоч.

Поземельні плани 1777-1803 років зарисовують «Мезочек» як хуторець біля водоймища, котре відливає річка Стубла. Тоді оселя мала 20 садиб, глиняний кар’єр, вітряк.

За даними 1889 року, «Мизочек» був у статусі «деревні», єпархіально підпорядкованої Мізочу, мав 37 дворів, фільварок Дерманського монастиря, смолокурню, деревообробну майстерню, придорожню корчемку, лісничівку, ставкове господарство.

В 1939 році тут встановлюється радянська влада, починається колективізація. Всі панські землі забрано в колгосп, землі самих заможних селян відібрано.

27 червня 1941 року в Мізоч і прилеглі села прийшли німці.

Зразу після війни 1944 р. на Мізочику діяла сільська рада, першим головою якої був Дмитро Міньковський. Діяла вона тільки до того часу поки Мізоч був районним центром до 1954 року. В 1954 році районним центром стає м. Здолбунів, в Мізочі створюється селищна рада, до якої входять села Мізочок, Озерко, Клопіт.

В 50-тих роках тут закладався колгосп, в хаті Копотілової Федори розмістили колгоспну контору, бо вся її родина була вивезена і хата пустувала. В 1958 році сім’я Федори була реабілітована і повернулася додому, але ще 2 роки вони мусили поневірятися по сусідах, поки добилися повернення хати.

По вулиці Центральній на Мізочику був відкритий клуб в хаті Мартинюка Семена Панасовича (там показували кіно, на яке сходилося все село). Це було приблизно 1950 – 1955 роки. За спогадами очевидців – в 1948 році сім’ю Мартинюка вивезли до Сибіру, бо була заможною. Після закінчення терміну покарання – сім’я повернулася і будинок було передано назад власнику. Деякий час в цьому ж будинку був продуктовий магазин.

Очевидці згадують, що після війни на Мізочику був дитячий садок. Його відкрили в хаті Мосійчука Павла і пробув він там до 1955 року.

В 1962 р на Мізочику відкрилася бібліотека, яка проіснувала тут до 1975 року.

В 1975 році фонд бібліотеки перенесено на Озірко. Приблизно в тому ж році в Мізочі створено СІЛЬПО (КООП спілка) і в приміщенні колишньої бібліотеки відкрився продуктовий магазин «Крамниця». Була на Мізочику і початкова школа, будівля якої стоїть і до сьогодні (тепер тут приватний будинок).

Церкви в селі немає. Приблизно в 1978 році за ініціативи Мосійчука Петра Йосиповича на місцевому цвинтарі була побудована капличка, де відбуваються поминальні богослужіння.

Рельєф території горбистий. Підгрунтові води залягають на глибині більше 3 метрів. Поблизу Мізочика є мальовничий став, який називають «Дерманським», він перебуває у приватній власності.

В документі: «Перелік пам’яток культурної спадщини Мізоцької селищної ради» говориться, що Городище знаходиться напівденно-західній окраїні, праворуч дороги Мізочок-Озерко. Пам’ятка датується ХІ-ХІІ ст. Вивчав давнє городище дослідник Нікольченко Ю. М. в 1957 році. Зареєстроване Городище у Держреєстрі нерухомих пам’яток за №102 від 17.02.1970. На пам’ятку є паспорт та облікова картка. На даний час Городище знаходиться під охороною держави.

Згідно із «Паспортом сільського населеного пункту» затвердженого в 2011 році село Мізочок належить до Мізоцької селищної ради, знаходиться на відстані 2 км. від Мізоча.

Основною структурно-планувальною одиницею населеного пункту є квартали в основному з одно-та двох сторонньою забудовою і окремі хутірські садиби. Забудова садибного типу. Через село проходить автобусне сполучення Рівне-Здолбунів-Мізоч-Озерко та Рівне-Борщівка. Культурно-побутові заклади відсутні.

Загальна площа села – 109, 35 га. На території Мізочика проживає 93 сім’ї. Населення всього – 242 чол. Дорога до села і центральна вулиця – заасфальтовані. Вулиці села в нічний час освітлюються. Проведений інтернет оператора БІТ(Бюро Іновіційних Технологій)

Через Мізочок 7 раз на добу проїжджає маршрутне таксі.

Відомі люди села[ред. • ред. код] Мосійчук Петро Йосипович народився в 1955 році на Мізочику. З 1985 р. – головний агроном колгоспу «Комунар» с. Богдашів. З 1986 р. – директор радгоспу «Комунар», тепер ПСП «Хлібороб». В 2008 році отримав звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Синяк Іван Леонідович народився в 1979 р. в с. Мізочок. В 2005 р. працював науковим співробітником відділу «Історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук» в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського в м. Київ. В 2006 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Джерела з історії діловодства запорозького козацтва доби Нової Січі (1734 – 1775)». На даний час працює науковим співробітником відділу «Історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук» в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського.

Коментарі
Завантажується...